Jesteś tutaj: Aktualności Program "Mój Prąd"

Program "Mój Prąd"

Pojęcie prokonsumenta odnosi się między innymi do posiadaczy instalacji fotowoltaicznych, dzięki którym każdy może generować energię na własny użytek. Niestety panele słoneczne nie są tanie, dlatego też stworzono program "Mój Prąd", który stanowi wsparcie dla rozwoju prokonsumenckich praktyk dla osób, które złożyły odpowiedni wniosek. Poznaj jego zasady i zobacz dla kogo jest skierowany.

Główne założenia

Program "Mój Prąd" powstał w celu zwiększenia pozyskiwania energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych. Dzięki temu bezpośrednio przekłada się on na wspieranie zasad ochrony środowiska i zdrowych ruchów ekologicznych, dzięki którym dbamy o nasze wspólne otoczenie i naturę.

Zasady programu "Mój Prąd"

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne, które zainwestowały w panele PV o mocy 2-10 kW. Dzięki zastosowaniu możliwości, jakie daje ta forma pozyskiwania funduszy, możliwe jest obniżenie kosztu montażu i instalacji fotowoltaiki aż o 50%! Przy czym nie można pozyskać więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.


Kto może skorzystać

Zasady dofinansowania na fotowoltaikę jasno regulują, kto może złożyć odpowiedni wniosek. Są to osoby fizyczne, które spełniają 2 główne i istne warunki:

  • produkują energię elektryczną jedynie na własne potrzeby,
  • zawarły kompleksową umową na wprowadzenie energii elektrycznej do ogólnej sieci.

 

Najlepsza Energia zajmuje się wszystkimi formalnościami.

Zapraszamy

 

Najlepsza Energia pod słońcem